Predkadeti su u nedjelju u sklopu košarkaškog dana u Novigradu odigrali utakmicu s prijateljima iz KK Poreč. Iako prijateljska, utakmici nije nedostajalo natjecateljkog duha i doslovno borbe do zadnje sekunde.

Gosti iz Poreča su uvjerljivo startali u prvoj četvrtini i poveli dvoznamenkastom razlikom. Novigrađani su se u drugoj četvrtini vratili i na poluvrijeme se išlo gotovo poravnatog rezultata. U drugom dijelu su se ekipe izmjenjivale u vodstvu, da bi KK Poreč poveo s tri koša razlike minutu prije kraja. Novigrađani su s dvije dobre obrane i kontra napadima prešli u vodstvo samo šest sekundi prije kraja. Nakon minute odmora igrači KK Poreč su uspjeli u preostalom vremenu postići koš za pobjedu krajnjim rezultatom 74:73.

Ovo je bila odlična uvertira za prvenstvenu utakmicu ove dvije ekipe u siječnju. Sigurno će i tada biti napeta i zanimljiva utakmica. Prije toga vas pozivamo da dođete i navijate za naše pretkadete već u nedjelju u 17:30 h, kada nam gostuju u sklopu lige predkadeta košarkaši Rudara iz Labina.