14.12.2019. 11:00 Županijska liga pretkadeta 2019 5

Rezultati

Ekipa1234T
Poreč718111652
Novigrad16661139
Košarkaši Novigrada u kategoriji do 13 godina u sklopu petog kola Županijske lige pretkadeta odradili su svoje prvo ovosezonsko gostovanje. Raspored ih je odveo u Poreč na megdan svojim starim rivalima, gdje su bili u potrazi za svojom prvom prvenstvenom pobjedom.

Početak utakmice ponudio je optimizam jer su prvi puta ove sezone Novigrađani ušli u utakmicu bolje od protivnika te na prvi interval otišli s ugodnih +9 (16:7). U drugoj četvrtini domaćini kreću sa zonskim presingom, s čim se naši momci do sada nisu susretali, te na to nisu znali odgovoriti. Već do poluvremena prednost Novigrada je anulirana, a u nastavku Porečani preuzimaju kontrolu nad rezultatom. Ponovno su velik broj izgubljenih lopti i promašenih zicera presudili i uzrokovali četvrti prvenstveni poraz u isto toliko odigranih utakmica.

Najbolji igrač utakmice bio je Nazić s 30 postignutih poena. Sad već standardno kod Novigrada najkorisniji bio je Leonard Žiković s 14 poena i rekordnih 18 skokova, a tome je pridodao i 6 osvojenih lopti. Pratili su ga Gregor Viktor Krebel s 4 koša i 5 skokova, te Miki Mastromauro s 15 postignutih poena. Ponovno vrijedi istaknuti odličnu rolu 11-godišnjeg Svena Perića koji je s 1 poenom, 4 skoka, te po 3 asistencije i osvojene lopte zabilježio treću najveću valorizaciju u ekipi.